İbrahim Etem – Menarini: Üretime Yatırım

Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç firması İbrahim Etem – Menarini’nin Türk ve İtalyan yöneticileri, şirketin son dönemdeki yükselen performansını ve Türkiye hedeflerini paylaşmak üzere İstanbul’da basının karşısına çıktı. 114 yıllık şirketin ‘değer üretmek’ hedefiyle yola devam ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen, “İki köklü şirketin İbrahim Etem ve Menarini’nin bir araya gelmesinin tek amacı var; değer üretmek” dedi. Şirketin 2016’yı yüzde 25 büyüme ile kapattığını belirten Genel Müdür Uğur Bingöl, “Türkiye için zor bir yıldı, buna rağmen hedefimizin üzerinde büyüdük. Bir yılda 100 milyon kutu ilaç sağladık ve bunun 75 milyonunu kendi tesislerimizde ürettik. 2017’ye daha umutla bakmak istiyoruz” dedi. Menarini Grubu’nun Genel Müdürü Pietro Giovanni Corsa ve İbrahim Etem – Menarini Yönetim Kurulu Üyesi Carlo Colombini ise “Akdeniz’de aynı coğrafyayı paylaştığımız Türkiye bizim için çok önemli bir ülke. Yeni başarı hikayeleri yazmak istiyoruz. Hem Türkiye’deki şirketlerimizin hem de Türkiye’nin geleceğine güveniyoruz” dedi.

Uğur Bingöl: Yüzde 10 büyüme bekleniyor

İbrahim Etem-Menarini Genel Müdürü Uğur Bingöl 2017 beklenti ve hedeflerini şöyle anlattı: “Öncelikli hedeflerimiz, tüm ekonomik koşullara rağmen ürünlerimizi aksatmadan insan sağlığına sunabilmek, bunu sürdürülebilir kılmak ve yeni ürünlerle büyümek olacaktır. Ayrıca üretim bizim için çok önemli. 2017’nin ilk haftasında, büyüme stratejimizin ilk adımını attık, Topkapı’da fabrika yerleşkemizin tamamını üretime bırakarak merkez ofisimizi Maslak’a taşıdık. Topkapı’daki alanımızın tamamını üretim için kullanacağız. Türkiye’nin üretim hacmi en yüksek 5 firmasından biri olarak yatırım ve büyüme hep gündemimizde. Menarini Group’un faaliyet gösterdiği ülkelerde Türkiye 6’ncı sırada ve büyüyen pazarlar içinde Türkiye için en az yüzde 10 büyüme bekleniyor. Türkiye’de nüfus artıyor, yaşam süresi uzuyor ve sağlık bilinci konusunda pozitif gelişmeler var, bütün bunlar ekonomik gelişme ile birleşirse orta ve uzun vadede beklentiler yönünde büyüme sağlayabiliriz. Bununla birlikte lokal üretim, üretim kalitesi, kapasite ve yetkinliklerimizin önemi ortaya çıkıyor. Doğru strateji ve kararlı uygulamalarla yola devam ediyoruz.”

Carlo Colombini: İki değeri birleştirdik

İbrahim Etem-Menarini Yönetim Kurulu Üyesi Carlo Colombini “Dünyadaki en büyük İtalyan ilaç firması ve global bir kurum olan Menarini’nin güç ve değerlerini Türkiye’nin ilk ve köklü ilaç firması İbrahim Etem’in değerleri ile birleştirdik, daha da güçlendik. İstanbul tesisleri dünyadaki 14 üretim tesisi arasında önemli bir yere sahip. İbrahim Etem – Menarini yeni başarı hikayeleri yazmaya devam edecek. Türkiye bizim için en önemli pazarlardan birisi. Üretim odaklı yatırımlar yapacağız. Menarini, Türkiye’de lisanslı ürünleriyle sağlık sektörünün önemli aktörü olmaya devam edecek. Biz Türkiye’de büyümeyi sürdürmek ve daha fazla değer yaratmak istiyoruz. Türkiye’ye inanıyoruz ve uygun koşullar sağlandığı müddetçe yatırımlarımıza devam etmek istiyoruz.’’

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş