“Epilepsi ve Ben” Yarışması Sonuçlandı

Dilara Kayra Koçak

EPİLEPSİ hastası çocukların kendilerini ifade etmelerine olanak sağlamak amacıyla altı yıldır Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından Sanofi Grubu’nun desteğiyle düzenlenen ‘Epilepsi ve Ben’ resim yarışmasının sonuçları belli oldu.

İstanbul’da Holiday Inn Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreninde, “Epilepsi ve Ben” resim yarışmasında dereceye giren çocuklar ödüllerini aldı. 106 epilepsili çocuğun yaptıkları resimlerle başvuruda bulundukları yarışmada 6 – 11 yaş kategorisinde İzmir’den Açelya Foçalıoğlu birinci, İstanbul’dan Mustafa Yaman ikinci ve Dilara Kayra Koçak üçüncü oldu.

12–16 yaş kategorisinde ise İstanbul’dan Umut Köktürk birinci, Antalya’dan Serhat Peker ikinci ve İzmir’den Şulenur Karakış üçüncü oldu. Her iki kategoride birincilik ödülü olan 2.000 TL, ikincilik ödülü olan 1.500 TL ve üçüncülük ödülü olan 1.000 TL kazananlara takdim edildi. Dünyada 50 milyon Türkiye’de ise 800 bin kişiyi etkileyen epilepsi, erken teşhis edildiğinde tedavi edilme şansı olan bir hastalık. En sık görülen kronik hastalıklardan biri olan epilepsiye karşı Sanofi Türkiye’nin Türk Epilepsi ile Savaş Derneği ile birlikte yürüttüğü ‘Epilepsi ve Ben’ resim yarışması ile ayrıca epilepsiden etkilenen tüm bireyleri ve aileleri birleştirmek ve toplumsal önyargıya maruz kalan çocuklara ve ailelerine özgüven aşılamak amaçlanıyor.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş