BI Türkiye, artık bir Türk’e emanet

Evren Özlü

Evren Özlü

SEKTÖR / EYLÜL 2016

Boehringer Ingelheim’ın Türkiye operasyonu, Türk ilaç sektörünün yakından tanıdığı başarılı bir isme emanet edildi. 22 yıllık ilaç sektörü deneyimi süresince çok uluslu çeşitli ilaç şirketlerinde yöneticilik yapan ve Boehringer Ingelheim Türkiye’de 9 yıldır farklı görevlerde hizmet veren Evren Özlü, Boehringer Ingelheim Türkiye Genel Müdürü olarak atandı.

Boehringer Ingelheim’daki iş deneyimi sırasında, şirketin Kanada, Brezilya ve Hindistan gibi çeşitli pazarları kapsayan Kurumsal Uluslararası Denetim Programı’nda denetçi olarak görev alan Özlü; 2002 – 2005 yılları arasında Boehringer Ingelheim Türkiye Ulusal Satış Müdürü, 2010 – 2013 yılları arasında da Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğünü yürütmüştü.

Evren Özlü, şu anki görevinden önce, Nisan 2014 – Haziran 2016 döneminde, Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olmak üzere Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) bölgesinde 69 ülkede Boehringer Ingelheim’ın pazarlama faaliyetlerini yönetti. Bu görevi süresince, hem kurum içinde hem de kurum dışında şirketin bölgedeki ticari faaliyetlerine yön veren bir dizi stratejik projeye imza attı.

 

 

 

<a class=”mr_social_share_email” href=”mailto:?subject=BI Türkiye, artık bir Türk’e emanet&body=http://www like this.literaturaktuel.com/bi-turkiye-artik-bir-turke-emanet/” target=”_blank”>Share via email
Share

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş