22 Eylül 2020

Tıp Dünyasından Güncel Haberler

Astellas İlaç Türkiye, 10. yılını 10 okulu yenileyerek kutladı!

Astellas İlaç gönüllüleri, Türkiye’nin farklı bölgelerinden, farklı şehirlerde 10 okul yenilemek için 18.648 km yol katederek 512 öğrencinin hayatına dokundu!

Astellas İlaç Türkiye, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile yürüttüğü 10. Yılda 10 Okul Yenileme” projesini tamamladı. Çalışanlarının gönüllü emekleri ve Toplum Gönüllüsü gençlerin katkıları ile 10 farklı şehirde 10 okul yenileyen Astellas İlaç Türkiye, 512 öğrencinin hayatına dokunduğu sosyal sorumluluk projesiyle eğitim dünyasına değer kattı.

Astellas İlaç’ın Türkiye’deki 10. yılına özel hayata geçirilen projede, Toplum Gönüllüsü gençlere yapılan çağrı ile Türkiye’nin farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi okullar titizlikle belirlendi. Proje kapsamında, ihtiyaca göre; okulların iç ve dış duvar boyamalarından eğitsel çizimlerle süslenmesine ve ders masalarının tamirine, okul bahçesinin düzenlenmesinden ağaç dikimine kadar birçok çalışma gerçekleştirildi. Gönüllülerin ve Astellas çalışanlarının yanı sıra okul öğretmenlerinin ve öğrencilerinin de keyifle katıldığı yenileme çalışmaları kurum kültürünü sağlamlaştırırken ülke ekonomisine de katkı sağladı.

Urfa’dan Samsun’a, Van’dan Sakarya’ya 10 okul

Proje kapsamında sırasıyla Şanlıurfa, Sivas, Adıyaman, Samsun, Van, Tokat, Elâzığ, Bitlis ve Balıkesir şehirlerindeki birer köy okulunda yenileme çalışmaları yapıldı. Son olarak Sakarya’daki bir okulda yapılan yenileme çalışmaları ile 10 okul hedefine ulaşan proje; bir araya getirdiği Astellas çalışanları, gönüllüler, okul öğretmenleri, öğrencileri ve velileri için paylaşıma ve birlikte çalışmaya dayanan bir ortam yaratırken; zaman zaman birlikte yapılan müziklerle, zaman zaman oynanan bahçe oyunlarıyla güzel anılar bıraktı.

Proje kapsamında yürütülen çalışmalarla 18.648 km yol katedilerek toplamda 512 öğrenciye ulaşıldı. Astellas İlaç Türkiye çalışanları büyük bir heyecan ve keyifle gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk     projesinin yorgunluğunu atarken, şirket olarak 10. yıllarını bu şekilde kutlamanın gururunu yaşadılar.

Astellas Hakkında:

Japonya’nın önemli kuruluşlarından, 1894 yılında kurulan Fujisawa ile 1923’te kurulan Yamanouchi’nin birleşmesiyle 2005 yılında oluşan genç Astellas İlaç, yenilikçi ve güvenilir ürünleri ile kendini tüm dünyadaki insanların sağlığını iyileştirmeye adamıştır. Dünya ilaç sektöründe, önemli Ar-Ge ve tanıtım faaliyetlerini birleştirerek temel tedavi alanlarında öncü ve en iyi ürünleri geliştirme kararlılığını sürdürmektedir. Japonya, Kuzey Amerika, EMEA (Avrupa, Kanada, Avustralya, İsrail) ve Çok Uluslu Pazarlar’daki faaliyetleri ile dünya çapında ilk 20 içinde yer alan Astellas, Türkiye’de operasyona başladığı 2008 yılından bu yana kararlı bir şekilde büyümektedir. Tüm dünyada 17.200’den fazla çalışanı bulunan Astellas, Türkiye’de Organ Nakli, Üroloji, Enfeksiyon ve Onkoloji alanlarında tedavi seçenekleri sunmaktadır. Uzmanlaştığı tedavi alanlarındaki tüm mevcut ve yenilikçi ürünlerini, Türkiye’deki hastaların erişimine sunmayı hedeflemekte ve bunun için çalışmalarını yoğun olarak sürdürmektedir.     http://www.astellas.com.tr/

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Hakkında:

2002 yılında kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG); “Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” diyerek gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bir vakıftır. Gençlerin toplumsal ve çevresel sorunlara çözüm üretecek potansiyelleri ve enerjileri olduğuna inanan TOG, gençlere sosyal sorumluluk eğitimleri vererek sosyal sorunlara çözüm üreten projeler gerçekleştirmeleri için alan yaratır. Türkiye genelinde Toplum Gönüllüsü gençler her yıl çocuk haklarından kültür sanata, engelli farkındalığından sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada projeler üreterek sosyal fayda yaratan çalışmalar gerçekleştirirler. Toplum Gönüllüsü gençler, Türkiye’nin her yerinde üniversitelerde öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelerek, belirledikleri ihtiyaçlara göre sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirirler. 2019 yılında, 124 TOG Topluluğu, 72 şehirde 1.933 sosyal sorumluluk çalışması gerçekleştirdi. Toplum Gönüllüleri, bu projeler için yerel kaynağı da harekete geçirerek projelere yerel halkın katılımını da sağladılar. www.tog.org.tr