Eczacıbaşı – Baxter, bayrağı Koçak Farma’ya devretti

Uzm. Dr. Hakan Koçak

Uzm. Dr. Hakan Koçak

KASIM 2016

Türk ilaç sanayiinin önde gelen kuruluşlarından Koçak Farma, Eczacıbaşı-Baxter’a ait serum grubu ürün ruhsatlarını, markaları, makine ve techizatı satın aldı. Bilindiği gibi Baxter’in dünyadaki yeni yapılanmasının ardından, 1994 yılından bu yana Türkiye’de % 50-50 ortaklık yapısıyla faaliyet gösteren Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri’ne ait ürün portföyünün Eczacıbaşı-Baxalta, Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş ve Baxter Türkiye çatıları altında pazara sunulmaya devam edilmesi kararı alınmıştı. 

 Serum üretim ve satış faaliyetinde bayrağı Eczacıbaşı-Baxter’den devralan Koçak Farma yetkilileri, halk sağlığı açısından stratejik öneme sahip serum üretiminde çıtayı daha da yükseğe taşımayı hedeflediklerini belirttiler.

Kocak-Baxter

 KOÇAK FARMA HAKKINDA

1971 yılında kurulan Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş., geçen 45 yıl içerisinde Türk İlaç Sanayi’nin hızla gelişen kuruluşlarından biri olmuş ve bugün 1200’e yakın çalışanı 500’ün üzerindeki ilaç çeşidi ve ilaç hammaddesi üretimi ile Türk tıbbına önemli katkılar sağlayan bir kuruluş haline gelmiştir.
Ana Merkezi İstanbul’da olan Koçak Farma İlaç ve Kimya Sanayi A.Ş. Türkiye genelinde 11 Bölge Müdürlüğü ve 500 kişilik satış teşkilatı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmaya ait 2 üretim tesisinde ilaç ve ilaç hammaddesi üretilmekte olup, ilaç üretimi 2000 yılından itibaren Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete giren 100.000 m²’si kapalı alan, 140.000m²’lik modern ilaç üretim tesislerinde faaliyetine devam etmektedir.

Yorum eklemek için kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş